Kurzy kreslní pravou mozkovou hemisférou


Média

Občas o nás někdo něco napíše nebo řekne, tak třeba…

léto 2011

Článek v časopise Jóga dnes

Relaxace, odpočinek, rovnováha – slova v tomto časopise skloňovaná ve všech pádech. Současná doba na nás klade velké nároky, musíme být především vzdělaní, výkonní a neustále informovaní. Není divu, že se mnozí cítíme občas (nebo často) přetížení a ztrácíme motivaci k práci, a někdy dokonce k životu jako takovému.

zobrazit celý článek (PDF)

15. 4. 2011

Jak to vidíte? ČRo Dvojka

Z obrázků, které nakreslíme, dokáže psycholog vyčíst mnohé o naší osobnosti. A nejen to: terapie kreslením dokáže člověku otevřít netušené možnosti. O kreslení hovořil moderátor Jakub Šiška s hosty Táňou Svatošovou a Alenou Andrysovou.

přehrát rozhovor (archiv ČRo)

Reference

Jak jsou spokojeni naši absolventi si můžete přečíst na následujících řádcích.

Dobrý den, paní Andrysová,
chtěla jsem Vám poděkovat za příjemné 3 dny, ve kterých jsem se naučila základy kreslení a také si uvědomila, že je to především o soustředění a píli, citu a samozřejmě o zkušenosti. Už dříve jsem hledala „krásno“ kolem sebe v situacích, barvách, nyní se k mému pohledu na svět přidalo i vidění stínů, tvarů a detailů všeho kolem. Děkuji a přeji hodně inspirací, motivací a času a trpělivosti pro tuto krásnou práci.
Naďa


Dobrý den, Aleno,
ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat za skvělé vedení a cenné rady, které jste nám dala během Vašeho kurzu na Rusavě. Bylo to jako bych se vrátil v čase do svých dětských let, kdy jsem chodil do LŠU, ale navíc v krásném prostředí. Mám opravdu velkou radost z toho, že jste mi pomohla překonat strach z kreslení živých bytostí. Teď už chápu, že můžu nakreslit většinu věcí, které vydrží nehybně např. ležet na stole alespoň 20 minut. :) Jste nepochybně talentovaná malířka, ale především výborná lektorka. Hezký den,
Jirka


Milá Aleno,
děkuji za všechny účastníky dnešního nádherného dopoledne. Hodiny strávené s Vámi byly opravdu zajímavé a jsem moc ráda, že jsem dala na svou intuici. Doma jsme si uspořádali minivýstavku našich Picasů a porovnávali jsme naše dílka a obdivovali jsem různé pohledy a zajímavé rozdíly. Byl to pro nás všechny krásný společný zážitek sebeobjevování a obdivu ke svým blízkým. Měla jsem slzy v očích, když mi tatínek řekl, že kreslení je pro něj díky třesu v rukou náročné, ale že mu bylo krásně na duši. Ještě jednou díky za vše a už se těšíme na pokračování.
Taťána – i za Libuši, Jana, Aničku a Péťu


Dobrý den,
v příloze Vám posílám to, co jste mě naučila. Ale i tak ještě jednou moc děkuji, ani jsem nevěděla, že něco takového dokážu. Já vím, že k obrázkům máme určitě nějaké výhrady, hlavně asi k portrétům, které jsme ani nezkoušeli, ale já mám z toho radost. Mějte se moc hezky. S pozdravem ta, co byla na kurzu v Hradci v říjnu, ta, co přijela pozdě a Vy jste předem věděla, jak se jmenuje a ta, co kreslila moc rychle.
Iva, Pardubice


Dobrý den, Alenko,
kreslení mě baví moc, dny mám hodně nabité, ale už jsem si vymezila čas, kdy si ukradnu hodinu pro sebe (když čekám na holky na tréninku) a kreslím si… :-) Jen tak cokoliv. Je to fakt odpočinek. Na jaře bych se pak chtěla přihlásit na další kurz – zřejmě techniky. Děkuji ještě jednou za další nasměrování. Mějte se krásně, přeji hezký podzim.
Katka


Dobrý den, Aleno,
zájem o kreslení mi prozatím vydržel, ne že bych byla úžasná,ale baví mě každý den si chvíli sednout a kreslit. Je to náramný odpočinek, můžu to kdykoliv odložit a třeba i nedokončit a nic se neděje. A také bych ráda poděkovala za otevření možnosti dívat se kolem sebe jinak, to je myslím pro mě nejvetší přínos. Přeji hezký zbytek léta a zdravím.
Ludmila


Kurz kreslení pravou hemisférou. Ještě na škole jsem ráda kreslívala. Pak přišlo zaměstnání, rodina a na tenhle koníček už mi nezbýval čas. Pak jsem objevila plakátek zvoucí na kurz kreslení. A mě napadlo: co se přihlásit a zkusit si to, jestli ještě po letech dokážu něco vytvořit? Každý z návštěvníků vstupoval do třídy s obavou, jestli vůbec něco dokáže. Paní Alenka byla už od prvního seznámení velice příjemná paní. Kurz jsme začali seznamovací hrou, aby se prolomily ledy. Pak nastalo vysvětlování, jak vlastně ten náš mozek funguje a co je zapotřebí zapnout a co vypnout, abychom jsme se pouze soustředili na kresbu. První práce pro nás nedávaly smysl. Dokola jsme kreslili čáry a obrysy a každý z nás čekal, kdy už se konečně naučíme kreslit. A pak to přišlo. Paní Alenka nám řekla, ať nakreslíme… nebudeme prozrazovat co :). No všichni jsme protestovali, jestli se nezbláznila, že to přece neumíme, ale přesto jsme poslechli a každý jsme začal kreslit. A najednou čáry a obrysy začaly dávat smysl a my zvládly jednoduchou kresbu… ani teď to neprozradíme… :). Nadšení převeliké. Každý jsme jásali, jak nám to jde! Poté následující den přišly další rady a návody a my už s dobrým pocitem kreslili, co nám bylo zadáno. A nakonec jsme vytvořili krásnou kresbu zimního kabátu. Tu, o které jsme byli všichni stoprocentně přesvědčeni, že nikdy nezvládneme. Paní Alenko, moc Vám tímto děkuji za nezapomenutelný zážitek a úžasně strávený víkend a doufám, že se zase někdy sejdeme na dalším kurzu kreslení.